Aktuality

Praktická sada noriem - aktualizácia MSN 2021

V čom bude materiál praktický?

  • Ktorúkoľvek normu bude možné kedykoľvek odstrániť alebo pridať
    • pri aktualizácii MSN nebude potrebné kupovať úplne novú knihu, bude sa len operatívne aktualizovať
  • Vyberateľné stránky, aby s nimi mohli kuchári operatívne pracovať.
    • pri príprave pokrmu si kuchárka môže požičať len vybraný recept.
  • Kvalitný materiál, ktorý vydrží manipuláciu v kuchyni

Zákazníci VIS môžu získať sadu noriem za zvýhodnenú cenu.
Veľkosť: A4
Základná predajná cena: 89,90€
Zvýhodnená predajná cena 69,90€

Ak máte záujem - vytvorte si predobjednávku na Jedalne.sk.

MSN - Import noriem do programu, aktuálne informácie

Pripravili sme pre Vás komplexnú podporu pre zmenu MSN vo Vašom programe. Aby ste nemuseli nové MSN do Vášho programu zadávať ručne, pripravili sme ich pre vás v dátovom formáte, ktorý je vhodný pre automatické nahratie.

 

Máte tri možnosti, ako aktualizovať svoje normy.
1. Svojpomocne, pomocou návodu

Návod nájdete na našich webových stránkach v poradni.

2. Svojpomocne, za pomoci webináru - ODPORÚČAME

Webinár je video, v ktorom Vám náš servisný technik ukáže priamo v programe, ako aktualizáciu urobíte. Tento webinár vysielame 16.9.2021 od 8:30. Potom bude k dispozícii zo záznamu. Prístup k webináru majú len platiaci užívatelia. Ak prístup ešte nemáte, objednajte si ho.

3. Za pomoci našich technikov zavolaním na našu Vzdialenú servisnú podporu

Túto možnosť využite len v krajnom prípade, až keď vyskúšate importovať MSN podľa návodu alebo webinára a stále budete potrebovať našu pomoc. Našu pomoc získate najlepšie kliknutím na tlačidlo Žiadosť o pomoc na ploche Vášho programu alebo zavolaním na +421 650 822 131.

Ak používate terminály pre výdaj stravy a program MSKLAD a stravné máte v jednej aplikácii (spúšťate je jednou ikonkou), odporúčame riešenie s podporou našich technikov v rámci služby Vzdialenej servisnej podpory.

 

Návod v poradni

Webináre

Nenechajte si ujsť dvojité vysielanie webinárov

Pustite si v pondelok 13.9. od 8:30 webináre, v ktorých sa dozviete, ako správne vykonávať uzávierkové zostavy, alebo čo je to program Stravné 5, jeho výhody a ako sa liší od programu Stravné 4.

Sledujte pravidelné vysielanie a nenechajte si nič ujsť.
Pripojte sa k nám alebo si pozrite webináre kedykoľvek z archívu.

Sledovať webináre
Chcem prístup

MSN - Import noriem do programu, aktuálne informácie

V súčasnosti pracujeme na úprave údajov, ktoré sme dostali od ministerstva školstva. Bohužiaľ, v týchto dátach je veľké množstvo nezrovnalostí, ktoré by spôsobili množstvo vážnych problémov, ak by sa nové normy teraz importovali do vášho programu.

 

Aký je ďalší postup?

Ministerstvo školstva nám prisľúbilo, že bude tolerantné do polovice septembra. Dovtedy môžete používať staré normy. Dovtedy údaje upravíme a prejdeme s vami import údajov, aby sme sa uistili, že všetko prebehne hladko. Urobíme to pomocou online seminárov a návodov, ktoré pre vás pripravíme a vďaka ktorým bude import jednoduchý. Všetko sa snažíme zrealizovať najneskôr do 13.9.2021.

Naším cieľom je pripraviť optimálne riešenie, aby ste mohli nové MSN používať vo svojich programoch čo najskôr, bez toho, aby ste museli nové MSN písať ručne a bez toho, aby ste museli upravovať väzby vo svojich programoch. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že termín 13.9.2021 sa nebude musieť ďalej odkladať. Pracujeme aj na tom, aby väčšina zákazníkov mohla aktualizovať svoje MSN sama a nemusela vynakladať čas a ďalšie finančné prostriedky na našu servisnú podporu.

Ďakujeme za pochopenie
Váš tím VIS

 

Rady a tipy na začiatok školského roka

Dnes vychádza nové prázdninové číslo magazínu VIS, ktoré je plné rád, informácií a tipov na pohodový začiatok nového školského roka.

Prečítajte si, na čo nezabudnúť v auguste, čo sa chystá a čo je nové. 

Prečítať si magazín

Dôležité informácie k novým normám

Pripravujeme pre vás návody a webináre, ktoré vás prevedú zmenou noriem. Tieto materiály vám budú k dispozícii začiatkom budúceho týždňa. Sledujte našu webovú stránku, kde pre vás zdieľame najdôležitejšie informácie.

 

Niekoľko informácií zo zákulisia.
Nové normy zverejnilo ministerstvo 25. 8. 2021 vo formáte PDF, ktorý sa nedá jednoducho načítať do programu. Po intenzívnych jednaniach sme získali normy vo formáte, ktorý sa už dá nahrať do programu. Teraz robíme všetko pre to, aby ste mohli aktualizovať normy vo svojom programe. Ministerstvo školstva nám tiež ústne prisľúbilo, že bude tolerovať akékoľvek kontroly do polovice septembra. 

Normy v PDF nájdete tu www.minedu.sk.

Augustové vysielanie webinárov

Nenechávajte svoj výdaj na osud, majte všetko pod kontolou už teraz pred návratom žiakov do lavíc. Pustite si servisné webináre, v ktorých Vám servisný technici všetko potrebné povedia. 

24.8. Kontrola prevádzky pred začiatkom školského roka
25.8. Odchod žiakov 9. ročníka, príchod žiakov 1. ročníka
25.8. Prevádzka terminálov, priradenie čipu novej osobe

26.8. Import počtov zo Stravného

Ak nemáte objednaný prístup, objednajte si ho a už Vám žiadny webinár neutečie.

Chcem webináre

Budeme pri tom - konferencia AŠKOS

Pozýváme Vás na konferenciu Prvej asociácie školského stravovania na Slovensku, ktoré sa uskutoční 24. augusta 2021 od 10.00 hod. v Banskej Bystrici. 

Na tomto zhromaždení sa uskutoční niekoľko prednášok a diskusií vďaka ktorým sa dozviete, aké zmeny sa chystajú v školskom stravovaní. Zastavte sa za nami porozprávať a pre malé prekvapenie.

Viac informacií

Aktuálne informácie k finančným pásmam

Uvádzame veci na pravú mieru.
Podľa poslednej informácie z ministerstva školstva, finančné pásma na nákup potravín sa od 1.9.2021 meniť nebudú, zostávajú v platnosti finančné pásma s účinnosťou od 1.9.2019.

Koniec obedov zadarmo - majte všetko pod kontrolou

V prvom webinári sa dozvite, čo pre Vás znamená zmena v zákone o obedoch zadarmo.

V druhom webinári vám Michal a Marcel povedia, ako zmeniť nastavenia vo vašom programe.